Firemní profil

Firma Gaben je ryze českou soukromou společností, která byla založena v roce 1991. Z původního zaměření na prodej a servis výpočetní techniky jsme se specializovali na oblast identifikačních systémů pro výrobní a logistické podniky.

V současné době je nabízené portfolio možné rozdělit do několika oblastí:

  • Výroba RFID etiket SMARLABEL, výroba samolepicích etiket a visaček pro termotransferový potisk.
  • Montáž a výroba terminálů pro odvádění výrobních operací a zobrazení dokumentace.
  • Systémová integrace při navrhování a realizaci vlastních systémů automatické identifikace na platformách čárových kódů, RFID nebo kamerových systémů ve výrobních a logistických procesech, včetně vývoje vlastních softwarových aplikací.
  • Distribuce a velkoobchod komponent (snímače, terminály, tiskárny etiket)
  • Prodej a výroba spotřebního materiálu pro termotransferový tisk (etikety a barvící pásky)
  • Kompletní podpora SOHO uživatelů, včetně zakázkového tisku etiket a poradenství
  • Autorizovaný servis a technická podpora

 

Firemní profil (CZ)
Company Profile (EN)
Unternehmensprofil (DE)

Kvalita nabízených služeb, jejich provedení a užitná hodnota se projevila v nasazení našich řešení do nejvýznamnějších firem v České republice. Ať už jde o firmy výrobní (Siemens Elektromotory, Siemens Turbomachinery, Siemens kolejová vozidla, Continental VDO, Hyundai Glovis, Constellium, Sempeflex a další) nebo logistické (Kaufland, PPL (DHL), Slovenská pošta, Bohemia Cargo a další). Zvláštní kapitolou jsou dodávky „Cash and Carry“ systémů pro většinu elektro-velkoobchodů (JAKUB, ARGOS, EMAS, EB BARTOŠ, AC WORD, ELFETEX a další).

Společnost Gaben má centrálu v Ostravě a obchodní zastoupení v Praze, Trenčíně (SK) a Curychu (CH). Se zhruba třiceti zaměstnanci se obratem přibližuje k hranici 100 mil. Kč.

Lidé společnost Gaben

Specifické technické požadavky našich zákazníků zejména z oblasti průmyslu nás již od počátku vedly k vlastnímu vývoji softwarových i hardwarových produktů. Vlastními silami a ve spolupráci s našimi partnery tak vznikají výrobky, splňující nejnáročnější podmínky nasazení v průmyslu.
K nejzdařilejším patří zejména průmyslové dotykové terminály GBTouch, automatické aplikátory GBE nebo stacionární terminály pro sběr dat GB200x

Nejdynamičtěji se rozvíjejícím produktem posledních let je systém sběru dat ve výrobě GBCLINE, který v současné době splňuje většinu standardů dle MESA International.

Námi dodávané systémy tvoří buď autonomní část v podnikové informační struktuře nebo je součástí nadřazeného ERP systému. Sami nebo ve spolupráci s našimi partnery jsme úspěšně implementovali do systémů SAP R/3, K2, ESO, MFG PRO, BAAN a mnoha dalších.