Printing Live, Mezinárodní strojírenský veletrh 2014

30. 10. 2014

Firma GABEN byla generálním partnerem nového crossmarketingového projektu Printing Live.

Návštěvníci expozice Printing Live viděli praktické využití QR kódů – jejich čtení z potištěných obalů i z displejů mobilních zařízení. Hlavním partnerem projektu byla společnost GABEN, známá jako dodavatel RFID technologií.

U zrodu QR kódu před dvaceti lety stáli Takayuki Nagaya a Masahiro Hara, zaměstnanci společnosti Toyota Denso. Právě výrobky automatické identifikace společnosti Toyota Denso na českém a slovenském trhu zastupuje výhradně ostravská společnost GABEN. Ta mimo jiné také pro návštěvníky připravila soutěž s losováním, při kterém bylo využito QR kódu a průmyslového dotykové displeje GBTouch.

Jedná se o dotykový displej s infračervenou dotykovou plochou o uhlopříčce 60 cm (24“) nebo 107 cm (42“). Při výrobě je použita LED technologie displeje s velmi nízkou spotřebou elektrické energie a krycí vrstva z nerozbitného skla, proto je toto zařízení vhodné pro nepřetržitý provoz v náročných podmínkách. Přímo v těle displeje je integrováno průmyslové PC, volitelně i se čtečkou osobních docházkových karet. Displej je využíván zejména na výrobních a balicích linkách, kde je obsluze potřeba zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, informace o nápravě chyb, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty. Sejmutím RFID karty obsluhy lze jednoduchým způsobem uchovávat údaje o shlédnutí požadované dokumentace, což vyžadují mnohé audity, zejména v automobilovém průmyslu.