Smartlabel

Papírová samolepicí etiketa, která je vybavena RFID tagem a je možno ji dále potisknout, se nazývá „chytrá etiketa“ neboli SMARTLABEL.

Položte dotaz

Předností bezkontaktní identifikace RFID (Radio Frekvenční Identifikace) využívá stále širší spektrum aplikací. Nejznámější je použití bezkontaktních karet u docházkových nebo přístupových systémů, ale zlom nastal teprve při zapojení RFID technologie do logistických procesů.

Obecně o RFID etiketě

Výrobní linka

Nosič informace (RFID tag) může mít různé podoby. Přívěsky na klíče, plastové karty, šrouby, krabičky a samozřejmě samolepky - SMARTLABEL. 

Odhady odborné komise EU hovořily o potřebě několika miliard chytrých etiket na evropském trhu již v roce 2012. Tento tržní potenciál se rozhodla využít ostravská společnost Gaben, spol. s r. o., která uvedla počátkem roku 2011 do provozu výrobní linku SMARTLABEL. Ta umožňuje výrobu prakticky libovolného rozměru „chytré etikety“ s RFID tagem.

Materiály krycí vrstvy etikety

Etikety, pod kterými je vložen RFID tag, mohou být dle specifických potřeb vyrobeny z různých materiálů. Veškeré námi dodávané materiály samozřejmě splňují i požadavky na termotransferový potisk.

Složení etikety SMARTLABEL

Smartlabel

Chytrá etiketa SMARTLABEL se většinou skládá z pěti vrstev:

 1. Termotransferový potisk
 2. Krycí materiál (papír nebo PE)
 3. RFID INLAY (zapouzdřený čip s anténou)
 4. Lepidlo
 5. Silikonový podklad

Schéma výroby etikety

První část linky tvoří výsekový stroj, který pomocí dvojice laserů vysekne z nekonečné papírové nebo PE role libovolný rozměr a tvar etikety. Současně je možné perforovat jak materiál, tak i silikonový podklad. Všechny parametry, včetně vysekávaného tvaru, je možné měnit za chodu softwarově. V další části linky se do vyseknutých etiket vkládá RFID čip s anténou - INLAY. Vyseknutá etiketa se pomocí soustavy kladek odlepí, pod ní se vloží RFID INLAY a celý sendvičový útvar se umístí zpět na silikonový podklad.

Ceník etiket s RFID tagem

Cena chytré etikety SMARTLABEL se skládá ze tří částí:

 • Cena materiálu etikety
 • Cena RFID INLAY
 • Cena výroby

Všechny ceny jsou odstupňovány podle množství a případných zákaznických úprav.

Nejčastěji kladené otázky

 • Může být SMARTLABEL i bez lepidla?
  Ano, RFID INLAY můžeme vložit i do nekonečného pásu papíru. V optimálním případě s tiskovými značkami na rubu nebo výrazným tiskem na líci.
 • Jakou etiketu je možno vyseknout na laserovém výseku?
  Rozměr etikety je dán pouze použitým vstupním materiálem,kterou je role o šířce 330 mm a délce 2000 m. Tvar a rozměr etikety je libovolný (v případě vložení RFID tagu pak je maximální rozměr 240x150 mm).
 • Jaký je minimální počet etiket k odběru?
  Díky laserové technologii výseku není potřeba mechanických nástrojů a tak je možno vyseknout i jednu etiketu konkrétního rozměru. 

 

Více informací o etiketě SMARTLABEL se dozvíte na www.smartlabel.cz.