Stacionární terminály

Jednoduše a spolehlivě zapsat nebo ověřit vstup.

Stacionární terminály slouží k jednoduchému zapisování činností nebo identifikaci osob. Možná nejběžnější model stacionárního terminálu je peněžní bankomat, který po zadání PINu vydá požadovaný finanční obnos.

Stacionární terminály v oblasti automatizace většinou peníze nevydávají, ale přináší finanční úspory pořizovateli. Nejčastěji jsou použity pro odvádění výroby, kdy obsluha jednoduše zadá informace o provedené operaci a data se zapíší do databáze informačního systému. Poněkud odlišná oblast použití je náhrada klasického mincovníku například u lyžařského vleku, vysavače, myčky nebo podobných zařízení. Zajímavou oblastí je použití terminálu s pamětí pro obsluhu různých zařízení, jako jsou soustruhy, tiskárny a jiné poloautomaty.

Zadání pro obsluhu musí být velmi jednoduché a terminál musí mít mimořádnou odolnost. Právě takovým zařízením jsou stacionární terminály GB201x.

Terminál GB201x je určen pro získávání dat ve výrobním procesu. Zejména tam, kde obsluhou ručně zadávané údaje doplňují automaticky získávána data o činnosti strojů a zařízení. Široká škála modulů s digitálními i analogovými vstupy umožní připojení prakticky ke všem výrobním procesům. Sériové vstupy slouží pro připojení vah, čteček a jiných zařízení.

 

Stacionární terminál GBTouch je využíván ve výrobních provozech pro zobrazování pracovní dokumentace, odvádění výrobních operací ale také pro vizualizaci komplexních podnikových informací. Při doplnění tohoto terminálu snímačem čárových kódů nebo také snímačem zaměstnaneckých RFID karet lze vytvořit pracoviště pro "bezpapírovou výrobu".