Termo a termotransfer tiskové technologie

Obě tyto tiskové technologie využívají tepelnou tiskovou hlavu a digitálně přenáší potřebné informace na spotřební materiál.  

Jaké jsou rozdíly mezi termotransferovým a přímým tepelným tiskem?

  • Termotransferový tisk (TTR) - při tisku touto technologií se navíc využívá termotransferová barvící páska (TTR), která se přenáší na širokou škálu materiálů, tato technologie je zejména vhodná na značení výrobků, předmětů s požadavkem na dlouhou trvanlivost potisku a rúznorodost spotřebních materiálů.
  • Termo tisk - je tisk na tepelně citlivý materiál, který vytváří potřebný obraz přímo do (TERMO) materiálu, který zčerná, když projde pod tepelnou tiskovou hlavou. Tento materiál je citlivý na světlo, teplo a oděr což snižuje životnost potištěných etiket. Tato technologie tisku se zejména používá v potravinářství na vážní etikety, tisky pokladních dokladů a u některých přepravních etiket. 

 Jakou tiskovou technologii si vybrat?

  • TTR termotransferové tiskárny mohou tisknout širokou škálu médií, než u přímých tepelných modelů. Kromě běřných papírových etiket, štítků, visaček a vstupen můžete použít i odolné materiály polyesteru a polypropylenu v kombinaci s vhodným výběrem lepidla a TTR pásky docílíte extrémně odolné etikety s dlouhou životností. Tyto materiály se nejčastěji používají pro značení hmotného majetku, identifikaci v průmyslu, značení elktrorozvaděčů, plynoměrů, chladniček, značení chemikálií, nejrůznější certifikační výrobní štítky a podobně.
  • Termo tiskárny - Přímý termální tiskárny nemají inkoust, toner, nebo pásku. Jejich jednoduchý design dělá termální tiskárny trvanlivé a snadno se používají. Protože neexistuje žádný toner, přímé tepelné tiskárny mají levnější provoz než inkjet a laser technologie. Většina mobilních přenosných tiskáren používají tuto technologii tisku. Oproti termotransferovému tisku přes pásku má tisková hlava nižší životnost, díky potřebě vyšší teploty ohřevu a vyššímu mechanickému zatížení. Pokud je štítek přeexponovaný na teplo, světlo, nebo jiné veličiny, může být materiál postupem času ztmaven a text nebo čárový kód bude nečitelný. Z těchto důvodů se přímý termotisk nepoužívá pro identifikaci s požadavkem na dlouhou životnost etiket. V běžných aplikacích se tato technologie termo tisků nejčastěji využívá pro tisky vstupenek, parkovacích lístků, vážních etiket a podobně.